securityOstatnio pracujemy więcej w sposób zdalny i częściej korzystamy z systemów internetowych. Warto, dla zachowania wewnętrznego spokoju przedsiębiorcy, pamiętać przy korzystaniu z nich o aspektach bezpieczeństwa. Jednymi z podstawowych technik zwiększenia bezpieczeństwa są:

– stosowanie różnych haseł do każdego systemu – polecamy wykorzystanie menedżera haseł

– włączenie uwierzytelniania dwuetapowego (tzw. „2FA” – 2-factor authentication). Z takim rozwiązaniami możemy się już spotkać w internetowych serwisach bankowych – wymogła to na nich dyrektywa PSD2.

 

Jak działa uwierzytelnianie dwuskładnikowe?

Podstawowym założeniem jest wprowadzenie dwóch etapów do procesu logowania:

  • Pierwszym jest poprawne wpisanie loginu i hasła
  • W drugim etapie musimy wpisać dodatkowy kod jednorazowy, dostarczony poprzez wiadomość e-mail lub sms, który zwykle ważny tylko kilka minut od wysłania.

2fa crm vision

 

Korzyści z korzystania z 2FA

Podstawową zaletą uwierzytelniania dwuskładnikowego jest istotne zwiększenie bezpieczeństwa przy łatwości jego włączenia. Mechanizm „2FA” zapobiega zalogowaniu się na naszego konto osobie, która poznałaby nasz login i hasło do systemu.

 

Włącz 2FA w swoim systemie CRM

W CRM Vision wystarczy taką opcję włączyć w panelu administracyjnym – zobacz instrukcję.

Po podaniu loginu i hasła użytkownik otrzyma na swój e-mail jednorazowy kod wejścia do systemu. Nie wiąże się to dla firmy z dodatkowymi kosztami. Funkcjonalność działa zarówno na komputerze jak i na urządzeniach mobilnych, zatem należy pamiętać, aby konto email na które przychodzi kod, było synchronizowane na urządzeniu.

 

Chroniąc nasze dane dostępowe i regularnie zmieniając hasło do konta, bardzo niewielkim kosztem w istotny sposób zwiększamy poziom bezpieczeństwa w firmie.

Przetestuj jak działa dwuskładnikowe uwierzytelnianie w CRM Vision.