Wdrożenie systemu CRM online w 2023 roku

Okres świąteczny wszystkich wprawia w nostalgię. Czasem powoduje nawet rozleniwienie. Z końcem roku zaczynamy podsumowania i planujemy postanowienia na nowy rok w sprzedaży. Często okazuje się, że przez ostatni rok problemem firmy był brak kontroli czy porządku. Codzienne zadaniach  po prostu umykały. Straciliśmy przez to bardzo dobre szanse sprzedaży.

Jednym z rozwojowych dla firmy postanowień powinno być wdrożenie systemu CRM. Nowy rok, to dobry moment na wprowadzenia takich zmian. Czas i tak upłynie, także warto go odpowiednio wykorzystać. Jednocześnie korzyści płynące z tego typu systemu/aplikacji są dużo większe niż wysiłek włożony we wdrożenie.

Co daje CRM w firmie?

CRM Vision będzie pamiętał za Ciebie o wszystkim co sobie zaplanujesz.

CRM Vision przypomni Ci o właściwej porze o umówionym spotkaniu, telefonie lub innej ważnej sprawie do załatwienia, nawet jeśli zaplanowałeś ją dawno temu.

Jak działa CRM?

Poprzez umieszczanie i wyświetlanie przypomnień, notatek, zadań i informacji w wielu miejscach, na przykład w następujących.:

  • planie dnia
  • kalendarzu
  • planie dnia na maila
  • dodatkowym przypomnieniu mailowym
  • dodatkowym przypomnieniu SMS

Jeśli chcesz, żeby Twój klient również nie zapomniał o spotkaniu z Tobą, możesz mu ustawić przypomnienie. System za Ciebie poinformuje go SMSem o planowanej wizycie, przeglądzie serwisowym, końcu polisy…

CRM z zarządzaniem projektami

Nwy rok w sprzedaży to także sprawniejsze zarządzanie projektami przy pomocy CRM Vision. Bez względu czy chodzi o mniejszy projekt np. zespół kilku zadań do wykonania na rzecz jednej sprawy. Czy też projekt wieloetapowy zawierający skomplikowaną strukturę. Taki w ramach którego opisane są nie tylko zadania, ale również finanse. Realizacja dużego i złożonego planu działania wymaga podzielenia go na mniejsze kroki i rozłożenia w czasie.

 Co może być projektem? (przykłady)

*prowadzenie kampanii marketingowej, reklamowej

*umowa np. polisa ubezpieczeniowa

*szkolenie

*przetarg

*budowa inwestycji

*realizacja kontraktu

*udział w targach 

*oraz wszelkie inne działania, które chcemy połączyć w jedną całość !

Diagram Gantta online w CRM

Dodatkowo dzięki funkcji diagramu Gantta sprawdzisz harmonogram projektów firmowych. Z kolei dzięki możliwości budżetowania dowiesz się ile środków zarobiłeś lub musiałeś wydać. Co więcej wszystkie zadania prowadzone w ramach projektów możesz sprawdzić z poziomu karty klienta, którego dany projekt dotyczy. W jeszcze inny sposób można to zrobić w kalendarzu oraz w module raportów. Dzięki temu, każda osoba zaangażowana w projekt wie kiedy i co ma wykonać. Jednocześnie przełożeni mogą szybko sprawdzić na jakim etapie jest jego realizacja, bez angażowania pracowników w proces raportowania.

Program CRM dla firmy? Jak żyć bez odpowiednich narzędzi w sprzedaży?

Co zrobić, jeśli nowy rok w sprzedaży już się rozpoczął, a Ty dalej nie wybrałeś systemu?

Przede wszystkim skontaktuj się z potencjalnym dostawcą CRM-u, umów się na zdalną prezentację i przetestuj rozwiązanie. Zazwyczaj nic to nie kosztuje a możesz od 7 do 30 dni korzystać z programu bezpłatnie. Po tym czasie zazwyczaj zapisane dane można wyeksportować do pliku Excel jeśli nie zdecydujemy się na współpracę lub rozpocząć regularne korzystanie.

Jak się z nami skontaktować?

Jeśli zainteresował Państwa niniejszy artykuł zapraszamy dodatkowo do zapoznania się z innymi materiałami na naszym blogu oraz bezpośredniego kontaktu.

Zapraszamy do obserwowania naszego profilu na Facebook, aby otrzymywać aktualizacje o nowych treściach.

Jeśli interesuje Państwa zarządzanie firmą, optymalizacja procesów, usprawnianie pracy własnej i współpracowników. Jak również taka organizacja czasu pracy, aby problemy „rozwiązywały się same”. Dodatkowo jeśli po wyjściu z biura ważne, aby wszyscy „mieli spokojną głowę” zapraszamy do kontaktu. CRM Vision spełnia oczekiwania wielu firm ze wszystkich branż i sektorów gospodarki. Aby dowiedzieć się więcej lub po prostu „zasięgnąć języka”, możesz do nas zadzwonić +48 58 690 41 50, napisać wprost ze strony lub od razu zapisać się na bezpłatne testy systemu wspierającego codzienną pracę:

 

Przetestuj CRM Vision w swoim dziale handlowym.

Chcę testować bezpłatnie 30 dni bez zobowiązań!