apc pharmlog

Tym razem w ramach cyklu “7 pytań do…” rozmawiamy z Pauliną Wichniarek z APC Pharmlog. Firma świadczy usługi dla przemysłu farmaceutycznego w zakresie zarządzania sprzedażą i marketingiem, w tym pełnym zarządzaniem cyklem życia produktów. 

Łukasz Kompowski, CRM Vision: Co zainicjowało potrzebę stworzenia biznesu? 

Paulina Wichniarek, PC PharmlogSprzedaż i farmacja to dziedziny, z którymi jesteśmy związani ponad 20 lat. Była więc to naturalna droga rozwoju firmy.

Czy Wasza branża zmienia się dzięki nowym technologiom?

W sprzedaży potrzebne są narzędzia dostępne z każdego nośnika w każdej chwili

Jak Wasza firma przetrwała okres pandemii? 

Z wykorzystaniem CRM rozpoczęliśmy regularne mailingi i wysyłki smsów do klientów z bazy. Super, że te maile i smsy zapisują się w karcie wizyt klienta

Ponadto w czasie pandemii nasi klienci mają więcej czasu na rozmowy telefoniczne, które prowadziliśmy jako follow up mailingów i sms marketingu.

Dlaczego firma zdecydowała się na zakup systemu CRM?

Szukaliśmy systemu, który spełni nasze oczekiwania. Musieliśmy uporządkować nasze dane. Aż w końcu znaleźliśmy.

Jak CRM zmienił Wasz dzień pracy? 

Przede wszystkim usprawnił pracę. Wśród najważniejszych elementów bieżącej działalności firmy, które uległy poprawie, muszę wymienić planowanie on-line, całą historię kontaktów w jednym miejscu, możliwość wprowadzania klienta do bazy po numerze NIP.

Niektórzy stoją właśnie przed wyborem systemu CRM. Na co powinni zwrócić uwagę?

Dostępność danych z każdego nośnika i w każdej chwili to absolutna konieczność. Zalogowanie się do systemu z każdego miejsca z dostępem do internetu daje poczucie spokoju.

Ważne jest też wsparcie techniczne. CRM Vision ma świetnych doradców, zawsze są pomocni i dostępni. Po prostu bardzo dobrze się z Wami pracuje 🙂 Do pełni szczęścia brakuje mi aplikacji w języku angielskim, bo rozwijamy biznes na Bułgarię i Niemcy.

Jedna wskazówka dla otwierających firmę – jaka by to była?

Zacząć od początku z systemem CRM, żeby nie tracić ani jednego kontaktu z początku pracy. 

 

Więcej informacji o firmie można przeczytać na: https://apcpharmlog.eu/