Czym jest system CRM?

Co właściwie oznacza "system CRM" ?

Wielu właścicieli firm uważa, że oprogramowanie CRM to tylko centralna baza przechowująca informacje o klientach, transakcjach, zamówieniach itp. Tymczasem nowoczesny CRM stanowi dziś centrum dowodzenia w firmie. Oprócz bazy kontrahentów, jest miejscem zlecania i kontrolowania zadań, prowadzenia projektów a nawet ofertowania i rozliczania klientów.

System CRM (customer relationship management)

to rozwiązanie wspierające działania przedsiębiorstw związane z budowaniem pozytywnych relacji z klientami, jak również gromadzeniem o nich wszelkich informacji potrzebnych do podtrzymywania długofalowej współpracy. Na jego podstawie można tworzyć strategie zachowań klienta celem spełnienia jego wymagań w przyszłości. Jednakże w dobie szybkiego rozwoju nowoczesnych technologii oraz większej jej dostępności, rozwiązanie CRM łączy w sobie nie tylko wyżej wymienione funkcje.

Jednym z ważniejszych elementów dzisiejszego nowoczesnego systemu CRM jest jego przejrzystość i elastyczność skupiająca wsparcie sprzedaży, prowadzenie bieżącej obsługi przedsiębiorstwa i realizację np. długoterminowych projektów. Integracja wszystkich procesów działalności to jedna z cech najważniejszych każdego rozwiązania informatycznego. Dodatkowo alternatywnym rozwiązaniem CRMu w wersji serwerowej instalowanych w siedzibie klienta, jest system CRM online (tzw. CRM SaaS) Jego podstawową zaletą jest możliwość obniżenia kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa, przy niskim nakładzie finansowym.

W obliczu coraz większej popularności urządzeń mobilnych takich jak smartfony lub tablety bardzo ważnym aspektem jest możliwość wygodnej pracy również z tego typu urządzeń. Dobry system CRM posiada responsywną wersję mobilną która automatycznie dostosowuje się do rozdzielczości i możliwości danego urządzenia.

Zobacz wszystkie możliwości CRM


Czym jest system CRM

Dołącz do zadowolonych klientów

Najlepszy CRM Vision 2007-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.